Etkileşimsel Psikoterapi Grubu Duyurusu

Mobius Psikoterapi Merkezi'nde Dr. Cemal Dindar'ın yönetiminde yürütülecek bir etkileşimsel psikoterapi grubu oluşturulacaktır.

15 Ocak Pazar günü ilk buluşmasını gerçekleştirecek olan etkileşimsel psikoterapi grubunun;

En fazla 12 kişiden oluşması,

Ayda bir kez buluşması,

Her biri 45 dakika süren beş oturumluk bir çalışma gerçekleştirmesi düşünülmektedir.

Katılım ücreti 300 TL olarak belirlenmiştir. 

Grup üyeleri, başvuranlar arasından ve öngörüşme ile seçilecektir. 

Katılmayı düşünenler (0212) 2434218 nolu telefonu arayabilir veya [email protected] adresine yazabilirler.

Saygılarımızla

 

Etkileşimsel psikoterapi grupları hakkında;

Ülkemizde başlıca Doç.Dr. Celal Odağ'ın çabasıyla uygulama alanı bulan etkileşimsel psikoterapi gruplarının öncelikli ilkesi grup üyelerinin "şimdi ve burada" kendisiyle ve diğerleriyle kurdukları ilişki ve etkileşimlere odaklanmaktır. Temel soru(n)lar şunlardır:

"Nasıl oluyor da bu ruhsal çatışma ve zorlanmalarım farklı kişi ve gruplarla tekrarlanıyor? Grup içinde kendime ve başkalarına nasıl davranıyorum? Başkalarını nasıl yaşadığıma ve başkalarında kendimin nasıl yaşandığına dikkatim ne düzeyde? Kendiliğime dair tasarımlarım ve başkalarına dair tasarımlar ile duygularımı yaşama biçimleri ya da yaşayamama arasındaki ilişkiye dair içgörüm nasıl? Şimdi ve burada geçmiş ve geleceği bütünleştirebiliyor, değerlendirebiliyor muyum?.."

Etkileşimsel psikoterapi grupları, insanın ruhsallığı ile toplumsallığı arasına yerleşen ve her ikisini de içeren biçimi ve çalışma yöntemiyle ruhsal zorlanmalar için etkin bir tedavi olanağı sunmaktadır.